Centrum Mistrzostwa Informatycznego
- 30.12.2024 15:42
- Czas realizacji: III edycja październik 2021- czerwiec 2022- realizacja 2 projektów algorytmicznych
IV edycja: październik 2022- czerwiec 2023- realizacja 2 projektów algorytmicznych
CMI to projekt grantowy, któremu patronują MEiN, Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.
Liderem projektu jest Politechnika Łódzka we współpracy z Politechniką Gdańską, Warszawską, Wrocławską oraz Krakowską AGH. To właśnie na tych uczelniach nauczyciele podnoszą swoje kompetencje poprzez udział w 228 godzinnym szkoleniu. Nasi nauczyciele: Katarzyna Borys- Marszołek, Beata Malmon uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Politechnikę Wrocławską.
Głównym celem projektu jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych. Uczniowie podczas zajęć pracują z robotami, ale także rozpoczęli swoją przygodę z językami programowania: Scratchem, Pythonem i C++.
Poza cotygodniowymi kółkami, uczniowie SP2 spotkali się na popołudniowych warsztatach, by wspólnie uczyć się przez zabawę. Uczestnicy rozwiązywali zadania na macie do kodowania, edumatrixie, logogramie, czy korbo klockach. Przygotowali algorytm parzenia herbaty, trasy dla Dasha i ozobotów oraz odgadywali hasła zaszyfrowane w alfabecie Braille’a. Podczas warsztatów „zaKodowana Niepodległa” swoimi zadaniami nawiązywał do rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie poznali historię Enigmy i zaszyfrowali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, podróżowali po Polsce z Photonami, pomagali ozobotom znaleźć najkrótszą drogę do godła, korzystając z róży wiatrów odkodowali polskie granice, a w Scratchu przygotowali piękne okolicznościowe prace. Przez cały adwent uczniowie brali udział w zabawie „Zakodowany kalendarz adwentowy”, rozwiązując świąteczne zadania informatyczne. Każdego dnia jeden uczniów otrzymywał słodką nagrodę, a najlepsi zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi po zakończeniu konkursu.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły