• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/ 2025

Na podstawie art. 153 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j Dz. U. 2023, poz. 900 z późn. zm) wszystkie dzieci obecnie uczęszczające do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach, w roku szkolnym 2024/ 2025 przejdą do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej z O. I nr 2 w Lędzinach na podstawie deklaracji rodzica o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. W zwiazku z tym dzieci, których rodzice złożą deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego nie będą podlegały rekrutacji.

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych rozpocznie się 1 marca 2024 r.

Prosimy o zapoznanie się z terminami kolejnych etapów rekrutacji:

harmonogram_rekrutacji2024.pdf

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/ 2025

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych odbywa się w formie elektronicznej.

Szczegółowe zasady rekrutacji na stronie miasta Lędziny:

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać, dołączyć niezbędne zaświadczenia i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru.

W przypadku problemów prosimy o kontakt z sekretariatem placówki w godzinach: 8.00- 14.00.

REKRUTACJA DO KLASY I

Rekrutacja do klasy pierwszej nie odbywa się w formie elektronicznej.

Zgłoszenie oraz wniosek o przyjęcie dziecka do klasy 1 należy składać w sekretariacie szkoły w dniach 1- 13 marca 2024 r.

Dokumenty wymagane przy ubieganiu się o przyjęcie do klasy pierwszej:

• Zgłoszenie dziecka (dla dzieci z obwodu szkoły) lub wniosek o przyjęcie dziecka (dla dzieci spoza obwodu)

W późniejszym terminie można złożyć:

• Białą nieopisaną teczkę..
          • Aktualne zdjęcia- 2 sztuki.
          • Akt urodzenia dziecka- do wglądu.
          • Gotowość szkolną dziecka.
          • Inne dokumenty- opinia, orzeczenie z PPP

Pliki do pobrania:

- wniosek do klasy pierwszej (dzieci spoza obwodu szkoły): wniosek_kl.1.pdf

- zgłoszenie o przyjęcie do klasy pierwszej (dzieci z obwodu szkoły): zgloszenie_kl.1.pdf

- potwierdzenie woli uczęszczania do placówki (wyłącznie dla dzieci spoza obwodu szkoły): potwierdzenie_woli_szkola.pdf

Pliki do zapoznania się:

- klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych (pliku nie trzeba drukować, należy zapoznać się z treścią i potwierdzić ten fakt na wniosku/ zgłoszeniu) : klauzula_informacyjna_o_przetwarzaniu_danych.pdf

- regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych:rekrutacja-przedszkole.pdf

- regulamin rekrutacji do klasy pierwszej: rekrutacja-klasa1.pdf

Dokumenty można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Obwód Szkoły Podstawowej z O.I nr 2 obejmuje następujące ulice: 25- lecia od nr 13, 30- lecia, Ananasowa, Betonowa, Botaniczna, Chrobrego, Dębowa, Grunwaldzka nieparzyste od nr 51 i parzyste od nr 42, Gwarków, Hołdunowska nieparzyste od nr 41, parzyste od nr 54, Kordiana, Kraszewskiego nieparzyste wszystkie i parzyste od nr 26, Kwiatowa, Lewandowskiej nieparzyste od nr 77, parzyste od nr 44, Ławecka, Makuszyńskiego numery nieparzyste do nr 9, Mickiewicza, Murckowska, Ogrodowa, Owocowa, Palmowa, Pogodna, Poziomkowa, Przodowników nieparzyste od nr 23 i parzyste od nr 22, Radosna, Ratusz, Reymonta, Różana, Słoneczna, Słowackiego nieparzyste od nr 21 i parzyste od nr 22, Sosnowa, Spacerowa, Storczyków, Traugutta nieparzyste od nr 37 i parzyste od nr 36, Wandy parzyste do nr 14 i nieparzyste do nr 15.