• "Nordic walking..."

• Nasz projekt

• 06.04.2022 14:40
        • W roku szkolnym 2021/ 22 wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie grantowym „Projektanci edukacji”. Konkurs ogłoszony przez wydawnictwo Nowa Era ma na celu wyłonienie najciekawszych pomysłów na nowoczesne i atrakcyjne zajęcia edukacyjne.

• Na tegoroczną, XII edycję konkursu „Projektanci edukacji” nadeszło aż 419 pomysłów na projekty edukacyjne z całej Polski. Jury oraz internauci wyłonili 75 zwycięzców, którzy otrzymają granty po 1000 zł każdy, dyplomy Projektantów Edukacji i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS dla placówki. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, zakończonym głosowaniem, obradami jury i przyznaniem grantów, grupy projektowe zgłaszają pomysły. W drugim, zakończonym przyznaniem Złotych Grantów, uczestnicy opisują, jak zrealizowali swoje pomysły.

Nasza szkoła, w pierwszym etapie, zdobyła aż dwie nagrody- została doceniona zarówno przez jury jak i przez internautów.

Autorką szkolnego projektu „Nordic walking, czyli nowocześnie, aktywnie i zdrowo”- jest pani Marzena Domaradzka. Głównym założeniem projektu jest nauczenie każdego chętnego, małego i dużego, chodzić z kijami nordic walking. To świetna okazja, by pokazać dzieciom, jak spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie po pandemii. Jak wzmacniać swój organizm i uczyć ruchów naprzemiennych, które poprawiają naszą koordynację, myślenie i pomagają uwolnić się od stresu. Chcemy pomóc szczególnie uczniom ze specjalnymi potrzebami, którzy mają trudności z czytaniem i pisaniem, z napięciem mięśniowym i koordynacją ruchową. Ale nie tylko. Marsz nordic walking, to świetna alternatywa na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego i poprawę swojej kondycji dla każdego. Dlatego do projektu zapraszamy również nauczycieli, rodziców oraz osoby starsze. Nordic walking nie wymaga skomplikowanego, specjalistycznego sprzętu. Kije do marszu nordic walking, są proste w budowie i użyciu, a w doskonały sposób kształtują sprawność fizyczną nie wymagając przy tym, ani szczególnej sprawności, ani przygotowania.

To właśnie na kije do wędrówek zostanie przeznaczony otrzymany grant.

Mamy nadzieję, że zajęcia spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym i poprzez skuteczną realizację uda się również zwyciężyć w drugim etapie konkursu.