• "Z kulturą mi do twarzy"

• "Z kulturą mi do twarzy" to międzynarodowy projekt realizowany od października 2021 r. do czerwca 2022 r.

Organizatorem projektu jest Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu.

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021 / 2022 (punkt 1 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; punkt 2 – wychowanie do wartości, zaangażowanie społeczne; punkt 3 – wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacja patriotyczna, poznawanie polskiej kultury).

Główne cele projektu to:

-Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

- Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;

- Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

- Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

• MODUŁ III

• "Siła bajek"

Podczas lekcji wychowawczej 5b wzięła udział w ciekawym doświadczeniu, by przekonać się co jest w życiu ważne....Moduł III Kocha, lubi, szanuje. "Siła bajek"

WhatsApp_Video_2021-11-05_at_11.29.47.mp4

"Moje korzenie"

Podczas godziny wychowawczej klasa 5b przygotowała wyjątkowy projekt "Drzewo genealogiczne klasrodziny". Czas spędzony w miłej atmosferze umilały nam opowieści podczasm których przypominaliśmy sobie wspólne wyjścia, wyjazdy, wycieczki oraz akcje, w których braliśmy udział.

"Nie ma dzieci, są ludzie"

W ramach obchodów  Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada) uczniowie zapoznali się z konwencją praw dziecka, dyskutowali na temat sytuacji dzieci w różnych rejonach świata. Zorganizowano również szkolny konkurs plastyczny. W ramach konkursu uczniowie wykonali plakaty, które stworzyły szkolną galerię praw dziecka. Najlepsze prace zostały nagrodzone oraz wysłane na konkurs zorganizowany przez Rzecznika Praw Dziecka.

"Do Hymnu"

Z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości uczniowie poznawali historię Polski i dumnie prezentowali wykonane przez siebie kotyliony. Na szkolnym boisku, wspólnie odśpiewali Hymn.

"Warto pomagać"

Zorganizowaliśmy kilka akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących. Były to: kiermasz ciast dla Klaudyny, Szafowanie dla Filipka, Paczuszka dla chorego maluszka na rzecz hospicjum dla dzieci, zbiórka pluszaków dla dzieci ze szpitali onkologicznych, zbiórka kredek i przyborów szkolnych dla dzieci z kresów „Kredkobranie”.

Savoir  vivre  przy  stole”.

W przeddzień przerwy świątecznej przedszkolaki uczestniczyły we wspólnym spotkaniu przy stole. Podczas uroczystego obiadu maluchy nauczyły się nakrywać do stołu, poznały tradycyjne wigilijne potrawy. Piękne odświętne stroje sprzyjały również poznaniu zasad zachowania się podczas wspólnego posiłku.

• MODUŁ IV

• "Kultury świata- Portfolio na Olimpie"

Podczas lekcji historii klasa 5b przeniosła się do krainy wysp, by świętować na Olimpie. Wśród gości nie zabrakło boga morza- Posejdona, bogini urodzaju- Demeter, boga podziemia- Hadesa, czy Artemidy- bogini łowów. Kłótnie i spory rozstrzygnął Zeus.

"Mali i duzi architekci"

Uczniowie wykonali w grupach modele słynnych budowli: Most Westchnień znajdujący się w Wenecji, Krzywa Wieża w PizieKoloseum a właściwie Amfiteatr Flawiuszów w Rzymie oraz Ponte Vecchio inaczej zwany Most Złotników na rzece Arno.