• InterArt powrócił!

6 marca gościliśmy prawie 50 uczestników z powiatowych szkół podstawowych na Powiatowych Warsztatach Plastycznych dla Osób Niepełnosprawnych

Dzieciaki własnoręcznie wyczarowały takie cuda jak:

papierowe kurczaczki , butelkowe stworki , wytłoczkowe zwierzaki i obrazki, skarpetkowe zajączki , wianki wiosenne i różnorodne świąteczno- wiosenne dekoracje

Był również czas na chrupiący popcorn i pyszny poczęstunek

Grupa wolontariuszy wspaniale zatroszczyła się o pomoc w tworzeniu małych dzieł sztuki

Niespodziankę sprawiła nam swoją obecnością Monika Wajda, która w 2009 roku zainicjowała całe przedsięwzięcie

Wszystko się udało! Możemy chyba już powoli zapraszać na kolejną edycję!

• Uroczyste zakończenie CMI

W dniach 24-25.11.23 na Politechnice Łódzkiej, odbyła się konferencja "Klucz do kompetencji jutra", podczas której podsumowano projekt grantowy Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jednym z gości (online) był twórca Scratch'a Mitchel Resnick, który przestawił swoja koncepcję pracy z dziećmi. Konferencja była też okazją do zastanowienia się nad wykorzystaniem AI w edukacji. W tym wydarzeniu uczestniczyły p. Beata Malmon i p. Katarzyna Borys-Marszołek, które były grantobiorcczyniami w dwóch edycjach projektu CMI i prowadziły koła algorytmiczne w naszej szkole. Ich zaangażowanie w rozwój kompetencji algorytmicznych u młodzieży doceniono. Podczas gali otrzymały okolicznościową statuetkę. Gratulujemy!

• Święto Niepodległości

Dnia 10.11.23 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu" i o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski. Na koniec rozdano nagrody w konkursach, które odbyły się w ostatnim czasie w szkole. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją na naszym fanpage'u.

• Noc Bibliotek 2023

Dnia 9.10.23 od 16.00 do 19.00, chętni uczniowie klas 4 i 5 brali udział w kolejnej Nocy Bibliotek. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Absurd nie czytać". W tym roku nasze spotkanie uświetnił udział gościa specjalnego: pana Marcina Jałowego, który w pasjonujący sposób potrafi mówić o roślinach i prowadzić warsztaty florystyczne. Pod Jego kierunkiem każdy uczestnik "wyczarował" piękną kompozycję z żywych kwiatów. Potem nadszedł czas na rozwiązanie tematycznego quizu, w którym przydała się umiejętnoścć wyszukiwania informacji w internecie oraz programowanie jesiennej trasy ozobotów i tworzenie rysunkowego dyktanda graficznego. Był też skromny poczęstunek czyli pizza, babeczki z dyni, ciasteczka kruche w kształcie kwiatów ("z drukarki 3D") oraz herbata oczywiście z kwiatów. Warto obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia na szkolnym facebooku. Kolejna Noc Bibliotek za rok.

• Zakończenie prac budowlanych

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie prac budowlanych. O godz. 11 w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się liczni goście m.in. minister Michał Wójcik, starosta powiatu bieruńsko-lędzinskiego Bernard Bednorz, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli ciekawy program artystyczny przygotowany przez społeczność szkolną, a potem poszli oglądać łącznik i budynek nowego przedszkola. Inwestycja jest finansowana z programu Polski Ład.
              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na naszym fanpage'u.

• W gronie laureatów

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego wszystkie klasy brały udział w konkursie Pracownia Kompetencji Cyfrowych organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Uczniowie musieli wziąć udział w kursie na temat bezpieczeństwa w sieci i na jego podstawie przygotować zadanie konkursowe. Najmłodsi tworzyli kolorowanki, uczniowie klas 4-6 przygotowywali plakat dotyczący netykiety, a najstarsi post na media społecznościowe. Dnia 19.09.23 organizatorzy opublikowali wyniki konkursu. Czekaliśmy na nie z niecierpliwością od lipca. Nasza cierpliwość została nagrodzona. jesteśmy w gronie laureatów. Wysłaliśmy prace we wszystkich kategoriach. Jury wyróżniło te wykonane przez uczniów klas 1-3. Gratulujemy wszystkim uczniom i zaangażowanym nauczycielom. Razem możemy więcej!

• Czas wrócić do szkoły

Dnia 4.09.23 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Wzięli w niej udział: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pani Burmistrz Krystyna Wróbel, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz radni. Pożegnaliśmy czas wakacji, powitaliśmy pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją naukę w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będzie to rok osiągania sukcesów, rozwijania zainteresowań, podejmowania wyzwań i nawiązywania przyjaźni. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na naszym facebooku.